Sık Sorulan Sorular

 

Online olarak www.keyfitarsusotokiralama.com internet sayfasından fiyat teklifi alabilir ve birkaç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın erken rezervasyon yaptırmanız halinde çok daha ekonomik fiyatlar alırsınız. 0505 219 73 69 numaralı rezervasyon telefonunu arayarak 7 / 24 rezervasyon yaptırabilirsiniz. info@keyfitarsusotokiralama.com adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsiniz.

 

 

 

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 22 yaşında ve en az 2 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır.

 

 

 

Kiralama sürenizin başlangıcında önceden belirttiğiniz istasyona gelmeniz yeterlidir. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için  0505 219 73 69 nolu telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz. Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz istasyona gitmeniz yeterlidir.

 

 

 

Kimlik belgeniz Ehliyetiniz ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),aracı kiralayacak olanın adına ait kredi kartı, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyiniz..

 

 

 

Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapamazsınız. Mutlaka kredi kart sahibinin sizinle beraber ofise gelmesi gerekmektedir.

 

 

 

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

 

 

 

Kaza halinde öncelikle kendi can güvenliğinizi sağlamanız bizim için en önemli konudur.O sebeple kaza alanında güvenli bir yere geçerek sakin olmanızı ve durum tespiti yapmanızı rica ederiz. Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek, telefonlarımızı aramalısınız. Olay yerine gelen polis ve ilkyardım ekiplerine gerekli açıklamaları yapıp aşağıda istenen evrakları talep etmeniz yeterlidir.

-Kazaya karışan araç veya araçların araç ruhsatı ve kaza esnasında aracı kullanan sürücülerin ehliyet  fotokopileri

-Eksiksiz doldurulmuş Kaza Tespit Tutanağı veya polis zabtı asılları

-Alkol Testi Raporu

Evrakların tam ve eksiksiz olarak 2 iş günü içerisinde ofisimize teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz istasyona gitmeniz yeterlidir. Kiralama süresince her türlü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Aracın yakıt durumu sözleşmeye  eklenir ve dönüşte aynı miktar yakıt iade etmeniz istenir. Araç teslimi anında araç için aldığınız yakıt fişlerinin hepsini eksiksiz şekilde ofisimize teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde araçta yaşanacak kötü yakıttan kaynaklı sorunların tamamı size ait olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yakıtlarınızı bilinen petrollerden ( OPET/PO/SHELL/BP)  almanız ve kesinlik araç plakasına fiş yazdırmanız gerekmektedir.

Lpg li araçlarımız içinde aynı durum geçerlidir.Lpg li araçlarımız sıralı sistem olmasından dolayı kullanıma göre benzin de alınması gerektiğini önemle bildiririz.

 

 

 

Adınıza ait kredi kartınız mevcut değilse esnaf(vergi levhası bulunan işletme sahibi) veya memur (devlet dairelerinde çalışan) bir TC vatandaşı ile gelmeniz ve sözleşmeye imzasını atarak size kefil olması gerekmektedir. Bu durumlar söz konusu olmadığı taktirde araç kiralamanız mümkün değildir. 

 

 

 

Araçlarımızın tümünde RENT A CAR kasko bulunmaktadır. Kaza anında 7. SSS de bulunan cevapda kileri eksiksiz yerine getirdiğiniz taktirde araçlarımızda bulunan genel muafiyet tutarları haricinde bir ücret ödemezsiniz.(genel muafiyet tutarlarını lütfen ofislerimizde ki yetkiliye sorunuz)

 

 

 

Kaskolar araçların mekanik arızalarını karşılamamaktadır. Kötü yakıt kullanımı,hararet, yüksek hızlarda uzun süreli seyahat, vb durumlarda aracımız merkez ofisimize en yakın yetkili servise çekilir ve gerekli işlemler sonunda çıkan tutar tarafınıza fatura edilecektir. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için aracı uygun şekilde kurallar dahilinde sözleşmede belirtilen konulara dikkat ederek kullanmanız gerekmetedir.

 

 

Araç kiralamada günlük haftalık ve aylık olmak üzere belirli periyotlar dahilinde km sınırımız bulunmaktadır. Kiralamış olduğunuz gün sayısına göre kullanabileceğiniz km sınırlarını ofis çalışanımıza mutlaka sorunuz.

Belirlenen km yi aştığınız taktirde km başı 20 kuruş la 50 kuruş arasında km farkı ödeme yapmanız gerekecektir.

 

Araçlarımızın tümünde HGS bulunmaktadır. Ücretli yolları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Araç iade işlemleri anında ofis çalışanımıza bilgi verdiğiniz taktirde sadece geçiş ücretleriniz talep edilecektir. Aksi taktirde 25 TL işlem ücreti eklenerek geçiş ücretleriniz  kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

 

 

Keyf-i Tarsus Oto Kiralama © 2018 - Tüm hakları saklıdır.
Destek ve Rezervasyon Hattı 05464853934